top of page

Tablo gibi pareo!

Tartışmasız yaz ayları güneşin en coşkulu halini aldığı, denizin ve kumların çağrısının en yüksek sesle duyulduğu zamanlardır. Durum böyle olunca da yaz aylarında gardıroplarımız için yapacağımız seçimler, hem konforlu olmalı hem de tarzımızı yansıtmalı. İşte bu noktada, pamuklu pareoların öne çıktığına inanıyoruz. Onları tercih etmek, sadece pratik bir seçim değil, aynı zamanda stil sahibi olmanın da bir ifadesi.

Yaz aylarında, cildimizin nefes almasını sağlayan ve terlemeyi en aza indiren bir malzeme olması, pamuklu pareo modellerinin tatil kaçamağının vazgeçilmezi haline gelmesinin nedenlerinden biri. Sonuçta hangimiz sıcağın altında serin kalmak ve plajın keyfini çıkarırken rahat hissetmek istemeyiz ki?

Pareolar sadece plajda değil bunun yanında akşam yemeği için şık bir tercih olabilir. Pareoyu farklı şekillerde bağlayarak, her defasında farklı bir tarz yaratmak da mümkündür.


Pareo Bağlama Şekilleri Nelerdir?


Tatil sezonunda vazgeçilmezler arasında yer alan pareolar, sadece plajlarda değil, şıklığın ve rahatlığın bir arada yaşanmak istediği her an için mükemmel bir tercihtir. Farklı bağlama teknikleriyle pareonuzu farklı modellerde kullanabilirsiniz!

  • Omuzdan Klasik Bağlama: Pareonun iki ucunu omuzlarınıza koyarak sıkıca bağlamanız yeterli. Bu yöntem, pareoyu hızla giymeniz ve hareket etmeniz gereken anlarda pratik bir çözümdür. Aynı zamanda bu bağlama yöntemi ile pareonun desenini ve rengini öne çıkarabilirsiniz.

  • Tek Taraftan Sarma: Pareonun bir ucunu belinizin etrafında dolayarak sıkıca bağlayın. Bu şekilde, pareo belinizi vurgular ve zarif bir görünüm yaratır. Bunun yanında pareonun diğer ucunu omuzdan sarkıtarak asimetri oluşturabilirsiniz.

  • Boyun Etrafında Bağlama: Pareonun ucunu bir boynunuzun etrafından geçirip ve diğer ucunu omuzunuzdan sarkıtarak hafif bir bohem tarz yakalayabilirsiniz.

  • Şort Gibi Bağlama: Belki de en çok tercih edilen bağlama stillerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemde pareoyu belinizin etrafında dolayarak şort gibi bağlayabilirsiniz.

  • Belden Kemerle Bağlama: Daha fazla şıklık istiyorsanız, pareonun etrafına ince bir kemer dolayarak belirgin bir stil elde edebilirsiniz. Bu tarz bir bağlama şekli ile pareoyu daha şık ve özenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

  • Askılı Elbise Gibi Bağlama: Bunun için pareonun iki ucunu birleştirerek omuzlarınıza koymalısınız. Ardından bu iki ucunu sırtınızda bağlayarak askılı elbise şeklinde bir görünüm yaratabilirsiniz.

Her anı farklı bir tarzla yaşamak isterseniz, pareonuzu çeşitli şekillerde bağlayarak kendinize özgü bir görünüm yaratabilirsiniz. Unutmayın ki pareo sadece bir kumaş parçası değil, tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtan bir ifadedir.


Pareo Bakımı Nasıl Yapılır?


Tatil ruhunu yansıtan ve zarafetiyle dikkat çeken pareoları doğru bir bakım ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu narin kumaşlar, ince dokuları sayesinde özenli bir bakım gerektirir. Bu konuda iki farklı seçeneğiniz var diyebiliriz. Evinizde kendiniz pareo bakımını yapabileceğiniz gibi bunun yanında kuru temizlemeye vererek pareo bakımını yaptırabilirsiniz. Tabi ki dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. O noktalara daha yakından bakacağız.

Eğer pareonuzun bakımını evinizde yapmayı düşünüyorsanız makineye atmak yerine elinizde yıkamanızda fayda olacaktır. Zira makinede pareo gibi hassas kumaşa sahip giysilerin zarar görme ihtimalleri oldukça yüksektir. Elde yıkamak gözünüzü korkutuyor olabilir ancak bu konuda içiniz rahat olabilir. Tek yapmanız gerek çok sıcak olmayan bir suda çok fazla kimyasal kullanmadan nazikçe yıkamak. Bu şekilde hassas kumaşa sahip giysilerinizin renklerini ve dokusunu koruyabilirsiniz. Unutmayın, aşırı sıcak su ve kimyasallar kumaşa zarar verebilir. Bu yüzden ılık su ile hafif temizlik ürünleri kullanarak nazik bir şekilde ovuşturmanız yeterli olacaktır.

Peki ya elde yıkama sonrası kurutma işlemi nasıl olacak diye merak ediyor olabilirsiniz. Zira tahmin edebildiğiniz üzere bu da önemli bir süreçtir. Öncelikle pareonuzu ıslak ya da sıkılmış bir şekilde bırakmamaya özen göstermelisiniz. Yapmanız gereken pareonuzu çok güç kullanmadan hafifçe sıkıp fazla suyunu akıtmak ve kurumaya bırakmak. Kuruma işlemini de direkt olarak güneşin altında yapmamanızda fayda var. Pareonuzu doğrudan güneşe maruz kalmayacağı bir yerde kurutmanız daha iyi olacaktır.

Tabi ki pareo bakımını evinizde yapmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Bunun için kuru temizleme seçeneğini de düşünebilirsiniz.Comments


bottom of page