top of page

Yazın Vazgeçilmezi: Bandana!

Yazın Pamuklu Bandana Neden Tercih Edilmeli?

Kaliteli malzemelerin şık tasarımlarla buluştuğu bandanalar, yazın vazgeçilmezleri arasında yer alırken tüm gün cildimizle direkt temas halinde olduğu için malzeme kalitesi bakımından büyük bir öneme sahiptir. İyi seçilmiş malzemeler, ciltle uyumlu ve zararsız olmalıdır. Yaz boyunca sıkça kullanılan bandanaların, kaliteli materyallerle üretilmiş olması, cildinizi her zaman korur.

Pamuklu bandanalar, uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Yazın aktif hayat tarzınıza ayak uyduran bu aksesuarlar, kalitesi sayesinde zamanla yıpranmaz ve güneş ışığının etkisiyle kolayca rengini kaybetmez. Bu da sadece bir sezon değil, birçok sezonda stilinizi tamamlamak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yazın pamuklu bandana tercih edilmesinin nedeni, pamuklu kumaşların hafifliği ve nefes alabilir bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede, yazın sıcak günlerinde bile rahat bir kullanım sunar. Kafanızı saran bandananın cildinizle uyumlu olması, terlemeyi en aza indirir ve serinlemenize yardımcı olur. Aynı zamanda doğal pamuk liflerinin gözenekli yapısı, hava sirkülasyonunu sağlar ve rahatsız edici kızarıklıkları önler. Doğal liflerden üretilen bu bandanalar, cildinizle uyumlu yapısı, dayanıklılığı, serinletici etkisi ve çeşitli stillere uygunluğuyla yaz mevsiminin en iyi arkadaşı olabilir. Hem şıklığı yakalamak hem de kendinizi rahat hissetmek için doğru tercih pamuklu bandalar diyebiliriz.


Bandana Bağlama Şekilleri

Bandana çeşitli şekillerde, hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı bir aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tarz bir aksesuar söz konusu olduğunda en merak edilen konuların başında bağlama şekilleri gelir. Siz de farklı bandan bağlama şekilleriyle tarzınıza renk katabilirsiniz.

  • Hippi Modeli Bandana Bağlama

Bu bağlama şekli özellikle düz saçlar için oldukça şık ve kullanışlı bir model. İçinde hippi tarzının esintilerini barındıran bu modeli uygulamak isterseniz yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle kare şeklinde bir bandanaya ihtiyacınız var. Bu stili oluşturmak için bandananın bir ucunu üçgen şeklinde içe katlayıp ardından katladığınız kısmı alnınıza yerleştirin. Daha sonra bandananın ucunu başınızın arkasında güzelce bağlayın. Hippi modeli bandana bağlamak işte bu kadar basit.

  • Topuz Modeli Bandana Bağlama

Diğer bir favori tarzımız ise topuz modeli bandana bağlama. Spor tarzına kendine özgü bir dokunuş katan bu modeli oluşturmak için ihtiyacın olan sadece bir bandana. Bandanayı geniş bir bant şeklinde katlayıp, topuz yaptığınız saçlarınızın altından geçirin. Bandananın ucunu yukarıda birleştirip bağladığınızda modeliniz hazır demektir. Özellikle sonbaharda çok sık tercih edilen bu model tarzınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

  • 90’lar Modeli Bandana Bağlama

Bu model, zamanın eskitemediği ve her zaman kurtarıcı olan modellerin başında geliyor. Öncelikle bu bağlama şeklinin biraz zahmetli olduğunu bilmeniz gerek. Bu bağlama şeklinde genellikle kırmızı bandanalar tercih edilmekte. Tabi ki bu sizin zevkinize göre değişebilecek bir durum. İlk olarak saçlarınızı bir topuz yapmanız gerekmekte. Daha sonra bandanayı topuzun altından geçirerek bağlamalısınız. Ardından bandananın uçlarını saçın sağ veya sol tarafında birleştirip, fiyonk şeklinde bağladığınızda, 90’lar tarzını yakalamış olacaksınız.Comments


bottom of page