top of page

Fikri Mülkiyet

Fikri Mülkiyet Politikası
 

Sugl Studio, üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarına tam anlamıyla saygı gösterir ve herhangi bir sahteciliğe ve/veya fikri mülkiyetin ihlaline karşı katı bir sıfır tolerans politikasına sahiptir.
 

Olası herhangi bir fikri mülkiyet ihlalinden korunmak için web sitemizdeki listeleri düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Herhangi bir veri girişinin Sugl Studio’nun politikasını ihlal ettiği tespit edilirse, söz konusu veri girişi tarafımızca kaldırılacaktır.
 

Web sitemizde hak ihlaline neden olan ürünlerin satışını önleme çabalarımıza rağmen, çok sayıda ürün olması nedeniyle, fikri mülkiyet ihlallerini tespit edemediğimiz veya belirleyemediğimiz zamanlar doğabilir. Bu nedenle müşterilerimizi veya fikri mülkiyet hak sahiplerini bizimle iş birliği yapmaya davet ediyoruz. Bu anlamda, fikri mülkiyet hakkınızın ihlal edildiğine inanıyorsanız, bunu bize bildirmenizi ve şikâyet prosedürümüzü takip etmenizi tavsiye ederiz.
 

1. Makul şikayetler aşağıda listelenmiştir

- Ticari Marka İhlali: Aynı veya benzer ticari markanın, ticari markanın kayıtlı olduğu ürünlerle aynı veya benzer ürünler üzerinde izinsiz kullanımı.

- Patent İhlali: Başkalarının vermiş olduğu Tasarım Patentinin veya Yardımcı Patentin yetkisiz kullanımı.

- Telif Hakkı İhlali: Başkaları tarafından oluşturulan içerik veya fotoğrafların izinsiz kullanımı ya da kitaplar, CD'ler, yazılımlar vb. dahil olmak üzere başkalarının telif hakkı eserlerini satma.

- Yerel Fikri Mülkiyet Kanununu ihlal eden diğer faaliyetler.
 

2. Şikâyet prosedürü

Tarafımıza bir İhlal İddiası Bildirimi göndererek şikâyette bulunabilirsiniz. Bildirim tarafımıza e-posta ile gönderilebilir: ssuglstudio@gmail.com 
Bildiriminizi aldıktan sonra, hızlı bir dahili soruşturma yapılır. Şikâyetiniz kabul edilirse, hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen girişimlere göre gerekli işlemler yapılacaktır.

 

3. Hak ihlalinde bulunan listelere karşı alabileceğimiz eylemler

- Hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen veri girişlerini web sitemizden kaldırmak,

- Hak ihlali olduğu mahkeme tarafından onaylandığında elimizdeki hak ihlalinde bulunan envanteri imha etmek

Privacy & Safety
bottom of page